• 1 Ocak 2014 15:51

  Prometheus

  Prometheus filmi 2012 yılı yapımı Ridley Scott’un yönettiği ve Jon Spaihts ve Damon Lindelof tarafından yazılan bilim kurgu filmi. Filmin oyuncuları Noomi Rapace , Michael Fassbender , Guy Pearce , Idris Elba , Logan Marshall-Green ve Charlize Theron.
  Prometheus filminin hikayesi eski uygarlıkların kalıntıları arasında bulunan yıldız haritalarından yola çıkarak uzay gemisi Prometheus ile yola çıka mürettebatın başından geçenleri anlatıyor. Mürettebat insanoğlunun tarihini uzak bir dünyada Led medeniyetinde ararken, insan ırkını yok edecek bir tehlikeyi keşfediyorlar.
  Charlize Theron’u görünce filmi izlemeye karar verdim. Yer yer duygusallık içerse de genel olarak bilim kurgu denilebilir. Merak uyandıran sahneleri mevcut . Görsellik olarak oldukça iyi. Noomi Rapace filmdeki adıyla Elizabeth Shaw’ın içindeki yaratığı kendi kendine ameliyat makinasıyla sezeryan edip alması en heyecanlı sahnelerden biriydi. Ve tüm dünyanın kurtarılması gereken filmlerde olduğu gibi mürettebat kendini feda edip dünyayı kurtardı. David rolündeki Michael Fassbender filmdeki en gıcık karakterdi ama robot da olsa sonunda iyilik yaptı istemeden dünyanın kurtarılmasında bir payı oldu. Beklenen bir sondu izlediğime pişman olmadım ama çok çok iyiydi de diyemem.

  Fragman

  • Bu başlık 5 yıla önce Profile photo of OrganikLaf OrganikLaf tarafından düzenlendi.